شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » افزایش ۲ میلیون تومانی متوسط قیمت مسکن در تهران/ میانگین هر متر مربع مسکن در تهران از ۱۷ میلیون به ۱۹ میلیون تومان رسید

 بررسی آمار منتشر شده وزارت راه و شهرسازی از بازار مسکن حاکی از آن  است طی خردادماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران به ۱۹ میلیون و ۷۱ هزار تومان افزایش یافته که نشان از افزایش ۱۲٫۱ درصدی نسبت به ماه پیش از آن (اردیبهشت ۹۹) دارد.

در دومین ماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۱۷ میلیون و ۶۶۰۰ تومان بود. در خردادماه ۹۹ تعداد ۹۵۶۲ فقره قرارداد خرید و فروش مسکن در تهران ثبت شده که نسبت به اردیبهشت امسال ۴٫۳۴ درصد کاهش داشته است.

بیشترین متوسط قیمت همچنان مربوط به منطقه یک است؛ در این منطقه متوسط قیمت نسبت به اردیبهشت ۹۹ بیش از ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته یعنی ۲۴٫۲ درصد رشد. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی این منطقه طی خرداد ۹۹ به ۴۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان رسیده است.

کمترین متوسط قیمت نیز مربوط به منطقه ۱۸ با ۸ میلیون و ۸۰۸ هزار تومان است که تقریبا یک میلیون تومان نسبت به اردیبهشت ۹۹ بیشتر شده است.  در ماه دوم سال جاری متوسط قیمت مسکن در این منطقه ۷ میلیون و ۷۴۳ هزار تومان بود.

به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی معتقد است افزایش قیمت مسکن به دلیل اتفاقات سایر بازارهای اقتصادی بوده و ارتباطی به عرضه و تقاضا در این بخش ندارد. طی ۵ سال و چند ماه حضور عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی برنامه مدون و مشخصی به جز تحریک تقاضا برای بازار مسکن پیگیری نشد.

در دوره وزیر کنونی نیز پس از رونمایی از نام چند طرح نافرجام “تام” دار، برنامه طرح ملی مسکن برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد در دستور کار قرار گرفت. برنامه ای که به نظر نمی رسد اثرگذاری لازم را در بازار مسکن با توجه به روند طولانی شدن احراز صلاحیت متقاضیان، روند ساخت و ساز و … داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی رسانه‌ای منتخب | خبری| مرجع اخبار نظام مهندسی| اخبار مهندسین