شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » اقتصاد نباید سر چهارراه فردوسی برنامه ریزی شود/ بورس مسکن می‌تواند موفقیت‌هایی در اقتصاد کشور ایجاد کند

به گزارش منتخب- مرجع اخبار مهندسی، خرم از مقررات و فرایندهای پیچیده انتقاد کرد و افزود: اقتصاد نباید سر چهارراه فردوسی برنامه ریزی شود؛ بلکه اقتصاد باید سیاست گذاری شده و بصورت آنلاین در اختیار همگان باشد.
احمد خرم اظهار کرد: هر اقدامی که نقدینگی را سامان دهد، باید حمایت شود؛ البته مشکلات بسیاری در این زمینه داریم و مقررات دست و پا گیر بسیاری وجود دارد.
خرم، رئیس نظام مهندسی ساختمان گفت: بورس مسکن خوب است ولی باید مقررات زدایی شده و ساختار مناسب برای آن طراحی شود والا فساد در آن محرز است.
وی افزود: از طرف انجمن فناوران صنعتی سازی ساختمان ۴سال پیش دنبال صندوق سرمایه گذاری زمین و مسکن در بخش خصوصی بودیم و پیشتر یک جفت کفش فولادین به پا و دو سال رفت و آمد کردیم و نشد.
خرم از مقررات و فرایندهای پیچیده انتقاد کرد و افزود: اقتصاد نباید سر چهارراه فردوسی برنامه ریزی شود؛ بلکه اقتصاد باید سیاست گذاری شده و بصورت آنلاین در اختیار همگان باشد.
وی خاطرنشان کرد: فرایند انجام همه امور بسیار طولانی است؛ یعنی کاری که در یک روز انجام می شود، سه الی چهار ماه طول می کشد.
خرم ادامه داد: در ساخت و ساز، گرفتن پروانه حداقل ۶ماه زمان می برد که در کشورهای پیشرفته ۴۸ ساعت طول می کشد.
وی افزود: بورس مسکن خوب است ولی باید مقررات زدایی شده و ساختار مناسب برای آن طراحی شود والا فساد در آن محرز است.
همچنین احسان عامری، مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: مشکلات اخیر در حوزه مسکن باعث شکل گیری ایده بورس مسکن شد ولی در این زمینه اختلاف نظرهایی وجود دارد.
وی ادامه داد: شرایط اقتصادی کشور خاص است و اگر به اهداف اقتصادی بورس مسکن بنگریم، نرخ گذاری و کاهش قیمت جز اهداف این بورس خواهد بود.
عامری شفافیت و ایجاد اعتماد به پروژه های پیش فروش را از اهداف دیگر بورس مسکن معرفی کرد و گفت: اساسا بازار و بورس محل همپوشانی عرضه و تقاضا هستند ولی همچنان برخی وزارتخانه ها انتقاداتی نسبت به بورس کالا مطرح می کنند اما نرخ گذاری در بورس با کمترین آثار سوء نظیر سفته بازی و بازار سیاه انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: بورس مسکن هم می تواند موفقیت هایی را در اقتصاد کشور ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع: تاسیسات نیوز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی رسانه‌ای منتخب | خبری| مرجع اخبار نظام مهندسی| اخبار مهندسین