شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » بسته خبری ویژه منتخب؛ منتخب اخبار نظام‌های مهندسی در هفته ای که گذشت

مجموعه فرهنگی رسانه ای منتخب؛ با توجه به نیازهای روز جامعه مهندسین، اخبار مرتبط با نظام مهندسی را به صورت اختصاصی پوشش می دهد. منتخب، اخبار مبتنی بر چهار سازمان نظام مهندسی ساختمان، کشاورزی، صنفی رایانه و معدن را عرضه می کند. در این بسته خبری، اخبار منتخب هفته از اخبار نظام مهندسی به صورت خلاصه ارائه می‌شود .مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل از خبر به اصل خبر مراجعه کنند.
***

اطلاعیه ثبت‌نام و زمان برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه شهریور و مهرماه سال ۱۳۹۹

پیرو تعلیق زمان برگزاری آزمون‌‌های سال ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا،زمان برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه شهریور و مهرماه سال ۱۳۹۹ اعلام شد.

 زمان برگزاری آزمون‌‌های سال ۹۸

به شرح زیر برگزار می‌شود:

۱- آزمون رشته معماری (طراحی) روز پنجشنبه مورخ ۶ شهریورماه ۱۳۹۹
۲- آزمون‌های (تستی) سایر رشته‌ها روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۳ و ۴ مهرماه ۱۳۹۹

ثبت‌نام آزمون‌ معماری (طراحی) از روز چهار‌شنبه مورخ ۹۹/۰۴/۰۴ آغاز و تا روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۰۴/۱۰ ادامه خواهد داشت.

همچنین داوطلبان آزمون‌های تستی که در سال ۱۳۹۸ ثبت‌نام نموده‌اند و سایر داوطلبانی که به هر دلیل در آن مقطع زمانی موفق به ثبت‌نام نشده‌اند می‌توانند از روز شنبه مورخ ۹۹/۰۴/۰۷ تا روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۰۴/۱۰ نسبت به اعمال اصلاحات موردنظر و همچنین ثبت‌نام اقدام نمایند. از این‌رو کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار می‌توانند با مراجعه تدریجی به درگاه الکترونیکی inbr.ir از طریق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها، نسبت به ثبت‌نام و اعمال اصلاحات احتمالی اقدام نمایند. لازم بذکر است متقاضیانی که قبلاً برای آزمون اسفندماه سال ۱۳۹۸ ثبت‌نام نموده‌اند نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند و صرفاً در صورت نیاز به تغییر می‌توانند نسبت به اصلاح و ویرایش اطلاعات ثبت‌نام و احیاناً تغییر محل آزمون اقدام نمایند.

***

جلسه بررسی بودجه ۹۹ در شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان برگزار شد

جلسه صبح روز سه شنبه شوراى مرکزی نظام مهندسی ساختمان با دستور کار بررسی بودجه ۹۹ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، جلسه صبح سه شنبه, سوم تیرماه شوراى مرکزی نظام مهندسی ساختمان با حضور اکثریت اعضا در محل شورای مرکزی برگزار شد.
در این جلسه بودجه ۹۹ در دستور کار قرار داشت و اعضا به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در این باره پرداختند.

***

دستور خروج تعیین حق الزحمه (تعرفه) خدمات مهندسی مربوط به سال ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی توسط هیات‌مدیره‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان

سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان ضمن صدور نامه ای تاکید کرد: به منظور جلوگیری از بروز تبعات بعدی و تا رفع ابهامات و ایجاد زمینه اجرای ضوابط و مقررات قانونی، ضرورت دارد موضوع تعیین حق الزحمه (تعرفه) خدمات مهندسی مربوط به سال ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی از دستور کار هیات ۴ نفره استان/هیات ۵ نفره استان تهران خارج شود.

گفتنی است، چنانچه قبل از ابلاغ این بخشنامه، تعرفه خدمات مهندسی سال ۱۳۹۹ در هیات موصوف طرح و به تصویب رسیده باشد، نیز تعرفه مذکور تا قبل از اعمال تبصره ۲ ماده ۱۱۷ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، قابلیت اجرایی نداشته و ابلاغ و اجرای آن از سوی هریک از مراجع ذیربط، فاقد مبنای قانونی است

***

اعمال ۵۰ درصد تخفیف در تعرفه عضویت اشخاص حقیقی و تمدید عضویت اعضای حقیقی

شورای مرکزی به مناسبت سالروز تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اعمال ۵۰ درصد تخفیف در تعرفه عضویت اشخاص حقیقی و تمدید عضویت اعضای حقیقی سازمان را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، بر اساس مصوبه شورای مرکزی، تخفیف یاد شده از تاریخ ۳ لغایت ۳۱ تیرماه سالجاری در سامانه عضویت (سانکا) اعمال می شود.

***

ثبت نام تکمیلی انتخابات هشتمین دوره هیأت رئیسه گروه های تخصصی نظام مهندسی تهران

این انتخابات با هدف گسترش همکاری های حرفه‌ای و جلب مشارکت اعضاء سازمان نظام مهندسی استان تهران در بهبود عملکرد وکارشناسی دقیق مسائل برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است، بر اساس اطلاعیه منتشر شده قبلی در سایت نظام مهندسی ساختمان استان تهران، نخستین مرحله ثبت نام به شکل اینترنتی از ۲۴ لغایت ۳۱ خرداد ماه سال جاری اعلام شده و زمان ثبت نام تکمیلی به شکل حضوری نیز از ۲ تا ۸ تیرماه سالجاری جهت داوطلبان حضور در این دوره از انتخابات ذکر شده است.
همچنین بر اساس اعلام سایت نظام مهندسی استان تهران ، پیش از اینکه از دسترس اینترنتی خارج شده باشد ، صلاحیت کلیه داوطلبان بررسی و پس از دریافت شکایات و اعتراضات انتخابات برگزار خواهد شد .

***

جدیدترین اخبار ویژه نظام مهندسی را از منتخب، مرجع اخبار نظام مهندسی بخواهید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی مهندسی منتخب | مرجع اخبار مهندسین عمران و معماری