شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » بسته خبری ویژه منتخب؛ منتخب اخبار نظام‌های مهندسی در هفته ای که گذشت

مجموعه فرهنگی رسانه ای منتخب؛ با توجه به نیازهای روز جامعه مهندسین، اخبار مرتبط با نظام مهندسی را به صورت اختصاصی پوشش می دهد. منتخب، اخبار مبتنی بر چهار سازمان نظام مهندسی ساختمان، کشاورزی، صنفی رایانه و معدن را عرضه می کند. در این بسته خبری، اخبار منتخب هفته از اخبار نظام مهندسی به صورت خلاصه ارائه می‌شود .مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل از خبر به اصل خبر مراجعه کنند.

***

دفتر توسعه مهندسی ساختمان؛پروانه‌های اشتغال به کار مهندسی برای استان‌های قرمز و زرد تا پایان مرداد ماه تمدید شد

به دستور سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی پروانه‌ های اشتغال به کار مهندسی در استان‌ های با وضعیت سفید (کم‌ خطر) تا پایان تیر ماه و در سایر استان‌ ها تا پایان مرداد ماه سال جاری تمدید شد.

بر اساس بخشنامه۲۸۲۶۳/۴۳۰ علی محمد عبدی، سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان به‌ منظور رعایت حداکثری بهداشت عمومی و در راستای سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین به دلیل تأخیر برگزاری برخی دوره‌ های آموزشی، پروانه‌ های اشتغال به مهندسی / کاردانی و معماران تجربی در استان‌ های با وضعیت سفید (کم‌ خطر) تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ و در سایر استان‌ها تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ تمدید شد.

***

غیرقانونی بودن دریافت عوارض حق النظاره مهندسین ناظر ساختمان از ابتدای سال ۹۹

نامه سازمان محترم بازرسی کل استان اصفهان به بازرسی محترم شهرداری اصفهان مبنی بر غیرقانونی بودن دریافت عوارض حق النظاره مهندسین ناظر ساختمان از ابتدای سال ۹۹٫ رئیس منطقه ۶ سازمان و بازرس کل سازمان استان اصفهان پیرو مکاتبه مهندس عسکری در رابطه با ادامه دریافت عوارض نظارت از مهندسین ناظر ساختمان طی نامه ای اخذ این وجه را غیر قانونی دانست.  طباطبایی مهریزی با توجه به مستندات ارائه شده مبنی بر ادامه دریافت غیرقانونی عوارض موصوف با اشاره به مکاتبات صورت گرفته پیشین، مدیرکل بازرسی شهرداری اصفهان را مکلف به بررسی و اعلام نتیجه به بازرسی کل استان اصفهان نمود.

***

رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان تهران؛۴ ناظره شدن ساختمان‌ها به‌ زودی عملیاتی خواهد شد/ نوید روزهای بهتر برای سازمان نظام مهندسی

 رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان تهران با اعلام اینکه به ‌زودی شاهد ۴ ناظره شدن ساختمان‌ها خواهیم بود گفت: موضوع ۴ ناظره شدن به‌ زودی مصوب و عملیاتی خواهد شد.

سعید سعیدیان، با اعلام این خبر افزود: علاوه بر این خبرهای خوب دیگری نیز در راه است که نوید روزهای بهتری را برای سازمان می‌دهد.

سعیدیان همچنین با بیان اینکه باید با تلاش قانون گرایی و شفافیت را در سازمان برقرار کنیم گفت: از اعضای سازمان می‌خواهیم که قانون و شفافیت را مطالبه کنند چراکه در سایه شفافیت می‌توانیم سازمانی در شان اعضا داشته باشیم.

رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان تهران تأکید کرد: ممکن است خطاهایی وجود داشته باشد اما در مورد مشکلات و خطاهای سازمان‌یافته هیچ عقد اخوتی با هیچ‌کس نبسته‌ام و نشان داده‌ام با متخلف برخورد می‌کنم.

***

انتشار بولتن خبری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی (خرداد ۹۹)+ لینک دانلود

 بولتن خبری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران (خرداد ماه ۹۹) منتشر شد. در بخشی از سرمقاله این شماره با عنوان طرح اشتغال و توليد مردم بنيان با محوریت فعالیت های نوظهور و متکی بر ظرفیت های مردمی، آمده است:

فعاليت هاي کشاورزي و منابع طبيعي بستر اصلي و طبيعي براي اشتغال مردم به ويژه در مناطق روستايي است و همچنين اين بخش داراي بالاترين کارآيي سرمايه گذاري در مقايسه با ساير بخش‌هاي اقتصادي در ايجاد اشتغال مي باشد. به طوري که بر اساس شاخص موجودي سرمايه؛ ايجاد اشتغال براي ۱۰۰ نفر در بخش کشاورزي به ترتيب به ۳/۱ و ۵/۱ موجودي سرمايه براي همين ميزان اشتغال در بخش هاي اقتصادي صنعت و خدمات نياز دارد. با توجه به مشکل بيکاري و کمبود سرمايه، سرمايه گذاري در بخش کشاورزي بيشترين کارآيي را در ايجاد اشتغال دارد.

دانلود خبرنامه خرداد ماه ۹۹

***

قابل توجه شرکت ها و موسسات فعال در حوزه سلامت الکترونیکی؛ کلیه تامین کنندگان نرم افزارها و خدمات حوزه بهداشت و درمان

نظر به اهمیت استمرار همکاری شرکت­ های بخش خصوصی صنعت فاوای کشور با دولت محترم جمهوری اسلامی ایران در نیل به اهداف برنامه ششم توسعه در مورد «پرونده الکترونیک سلامت» و اجرای مهم­ترین مرحله آن، یعنی «تجویز الکترونیک»، از کلیه تامین کنندگان نرم افزارها و خدمات حوزه بهداشت و درمان، درخواست می ­شود در اسرع وقت، اطلاعات خود را با تکمیل فرم پیوست، به دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه­ ای ارسال فرمایند.

شایان ذکر است که تخصیص توکن، صدور گواهینامه تبادل دیتا با سپاس- دیتاس و صدور گواهینامه عملکردی محصول در آینده نزدیک فقط به شرکت­ها و موسسات دارای مجوز سازمان نظام صنفی رایانه ­ای کشور داده خواهد شد.

دانلود فرم مربوطه

***

فراخوان دانشکده پست و مخابرات

 دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات در فراخوانی از حمایت مادی و معنوی از ایده های برتر در حوزه فناوری های دیجیتالی نوظهور منجر به محصول خبر داد .

در این فراخوان آمده است : دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات با تمرکز بر الگوهای نوین آموزشی به دنبال حمایت از رشد کسب و کارهای نوین و توسعه مهارت های دیجیتال برای افزایش اشتغال است . این دانشکده بر حمایت و توسعه نوآوری در حوزه آموزش های تخصصی از طریق تهیه نرم افزارهای آموزش تعاملی در حوزه فناوری های دیجیتالی نوظهور (نظیر IOT ، بلاکچین، داده های بزرگ، هوش مصنوعی، رباتیک و .. ) تاکید دارد . از این رو در نظر دارد به فراهم کردن فضای کار اشتراکی برای نیروهای جوان و متخصص در قالب تیم های استارتاپی ( تا سه نفر ) اقدام کند و از ایده های برتر که منجر به نسخه آزمایشی محصول شود، حمایت معادی و معنوی کند . شروع این فراخوان از تاریخ یازدهم خرداد شروع شده و تا پانزدهم تیرماه ادامه خواهد داشت .

***

جدیدترین اخبار ویژه نظام مهندسی را از منتخب، مرجع اخبار نظام مهندسی بخواهید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی مهندسی منتخب | مرجع اخبار مهندسین عمران و معماری