شما اینجا هستید
تعرفه و قیمت » تعرفه خدمات مهندسی سال ۹۹

به گزارش منتخب؛ مرجع اخبار مهندسی، احمد خرم، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در نامه ای خطاب به روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها، تعرفه خدمات مهندسی سال ۹۹ را ابلاغ کرد.

احمد خرم در این نامه نوشته است: در اجرای بند شماره ۲-۱۷ ماده ۱۷ مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و به منظور تعدیل قیمت خدمات مهندسی سال ۹۹، هزینه ساخت و ساز هر متر مربع بنا که مبنای محاسبات حق الزحمه خدمات مهندسی ساختمان قرار خواهد گرفت، به شرح جدول زیر اعلام می شود که برای سال ۹۹ جایگزین جدول ابلاغی مورخ ۲۲/۰۷/۱۳۹۸ می گردد.

در ادامه این نامه آمده است: بدیهی است حق الزحمه خدمات مهندسی رشته های معماری، عمران، تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی بر اساس جدول شماره ۱۱ همین مبحث محاسبه می گردد.

خرم همچنین در این نامه نوشته است: این افزایش شامل سایر خدمات مهندسی ازجمله نقشه برداری، شهرسازی، ترافیک و بازرسی لوله کشی گاز نیز می شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در ادامه این نامه آورده است: سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها، حسب مقتضیات، شرایط و ملاحظات هر استان و طبق مفاد بند ۳-۱۷ می تواند قیمت های مندرج در جدول زیر را حداکثر تا ۲۵ درصد افزایش یا کاهش دهند.

تعرفه خدمات مهندسی سال 99 ابلاغ شد+ نامه

انتهای پیام/

منبع: صما

جدیدترین اخبار نظام مهندسی ساختمان را در سایت منتخب؛ مرجع اخبار مهندسی دنبال کنید


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی مهندسی منتخب | مرجع اخبار مهندسین عمران و معماری