شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » تولید ۹۴ درصد کل زعفران دنیا در ایران

به گزارش منتخب- مرجع اخبار مهندسی، کشورمان طی ۳ ماهه اول سال ۹۹ علی رغم دشواریهای موجود در پی شیوع ویروس کرونا اقدام به صادرات ۳۷ هزارو۶۴۵ کیلوگرم زعفران به بیش از ۵۲ کشور کرده است .

ارزش این حجم صادرات زعفران بالغ بر ۳۸ میلیون و۵۷۹ هزارو ۸۱۶ دلار است.

 اصلی ترین مقاصد صادرات زعفران کشور به ترتیب هنگ کنگ با ۱۲ تن و۷۳۴ کیلوگرم وبه ارزش ۱۴ میلیون و۴۰۳ هزارو ۳۵۵ دلار و اسپانیا با ۹ تن و۱۹۸ کیلوگرم وامارات متحده عربی با ۳ تن و ۴۸۵ کیلو گرم هستند . وی در خصوص سایر مقاصد صادراتی گفت: کشورهای ایتالیا، کره، آلمان، سوئد، فرانسه و چین هستند.

گفتنی است، سخنگوی گمرک ایران معتقد است، از ۱۲۲هزار هکتار سطح زیر کشت زعفران در دنیا ۱۱۵هزار هکتار آن در ایران بوده و عملا ۹۴درصد زعفران دنیا در کشورمان تولید می شود. 

 سال ۹۸ حدود۵۰۰تن زعفران در کشور تولید شده است و به طور معمول نزدیک به ۸۰درصد این کالا صادر می شود، متاسفانه ویروس کرونا در سراسر دنیا بر تجارت خارجی اثر منفی گذاشه زعفران یک کالای صادراتی با اهمیت است و عمده صادرات نیز از طریق حمل و نقل هوایی انجام می‌شود که کاهش یا توقف پروازهای خارجی در امر صادرات این محصول، تاثیر منفی داشته است .

 سه ماده موثر زعفران، کروسین، پیکروکروسین و سافرونال هستند که دارای خواص دارویی بالایی هستند و در بسیاری از کشورها از آن دارو تولید می‌کنند مانند هنگ کنگ ،اسپانیا وآلمان ودر واقع میتوان صادرات زعفران را صادرات یک کالای استراتژیک  دانست.

 با بازگشایی مسیرهای پروازی و مهار کرونا روند صادرات زعفران در سال جاری به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی رسانه‌ای منتخب | خبری| مرجع اخبار نظام مهندسی| اخبار مهندسین