شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » علت افزایش نرخ مصالح ساختمانی چیست؟

به گزارش منتخب- مرجع اخبار مهندسی، احمد دنیامالی از افزایش قیمت مصالح ساختمانی سخن گفت و با بیان اینکه این موضوع بر روی بسیاری از حوزه‌های مرتبط تأثیرگذار است اظهار داشت: بخشی از گرانی‌هایی که بازار مصالح ساختمانی کشور مشاهده می‌شود ناشی از وضعیت رکودی بازار مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در صورت رونق گرفتن بازار مسکن علاوه بر اشتغالزایی صنایع مرتبط با آن نیز شکوفا می‌شوند عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از این صنایع مرتبط به شکل عملی تعطیل شده‌اند از طرفی انتظار داریم دولت و مجلس برای ساماندهی به بخش مسکن راهکاری اتخاذ کنند.

بیشتر بخوانید: رشد ۱۰۰ درصدی قیمت آهن آلات/ انبوه سازان خواستار برخورد با عوامل پشت پرده گرانی مصالح ساختمانی شدند

دنیامالی از جمله مشکلات جوانان امروز را معضل تأمین مسکن و اشتغال آنان تلقی کرد و با تأکید بر اینکه قشرهای متوسط و ضعیف جامعه نیز از این حیث در تنگنا قرار دارند افزود: با توسعه بخش تولید مسکن و رفع موانع موجود در این بخش بسیاری از نابه‌سامانی‌های فعلی در کشور رفع خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان بازار تولید مسکن را جزو بازارهای اقتصادی اشتغال‌زا در کشور تلقی کرد و اظهار داشت: افزایش ساخت و ساز ساختمان و خروج بازار مسکن از شرایط رکودی، موجب می‌شود که تمام بخش‌های اقتصادی تحت تأثیر آثار مثبت آن قرار بگیرند بنابراین باید برای تحقق این موضوع تلاش شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس قیمت مصالح ساختمانی را تابعی از قیمت سوخت، نرخ حمل و نقل، حقوق و دستمزد و آثار تورم سنواتی اعلام کرد و گفت: تقویت درست حوزه تولید مسکن باعث تعادل‌بخشی به نظام عرضه و تقاضا می‌شود از طرفی باید در حوزه مسکن تسهیلات یارانه‌ای به خوبی عرضه شود.

وی با اشاره به اینکه مجلس باید دنبال راهکارهایی جهت پشتیبانی از دولت به ویژه در حوزه مسائل معیشتی مردم باشد عنوان کرد: عموم نمایندگان مجلس یازدهم به معضلات و تنگناهای معیشتی مردم واقف هستند از طرفی دولت نیز راهکارهایی را برای خروج از بحران‌های ایجاد شده در دست اقدام دارد.

دنیامالی با تأکید بر اینکه پایه پولی کشور به علت‌های مختلف ضعیف شده تلاقی دو موضوع کاهش ارزش پول ملی و نوسانات بازار مسکن را مورد توجه قرار داد و افزود: وقتی عوامل یادشده در کنار هم قرار می‌گیرند قدرت خرید مردم نیز کاهش پیدا می‌کند به همین علت مردم نمی‌توانند برای خرید مسکن اقدام کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

منتخب اخبار ساختمان را در سایت منتخب، مرجع اخبار مهندسی دنبال کنید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی مهندسی منتخب | مرجع اخبار مهندسین عمران و معماری