شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » نرخ گذاری قیمت سیمان و فولاد / کارگاه های عمرانی دوباره فعال می شوند

 «حسین مدرس خیابانی» درباره جلسه شب گذشته با حضور نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی درباره گرانی‌های اخیر سیمان و فولاد اظهارداشت: در چند هفته اخیر متاسفانه در بحث قیمت مصالح ساختمانی مانند سیمان و فولاد اتفاقاتی افتاد که موجب شد تا همه مسوولان دولتی در این زمینه احساس نگرانی کنند چون مصالح ساختمانی جزو نیازهای اصلی عمرانی و آبادانی کشور و بخش عمده‌ای از صنایع مرتبط هستند.

حسین مدرس خیابانی ادامه داد: در این جلسه تصمیماتی گرفته شد تا قیمت‌های این بازار متعادل شود و مجلس شورای اسلامی تلاش دارد تا به دولت در شرایط سخت اقتصادی کنونی کمک کند و جلسه‌ای که برگزار شد در این راستا بود.

سرپرست وزارت صمت بیان کرد: در این جلسه که با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، نتایجی که وزارت صمت در این رابطه رسیده بود و در جلسه دولت ارائه شد به سمع و نظر نمایندگان و آقای نیکزاد رسید.

وی افزود: در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که در هفته‌های گذشته نیز برگزار شد موضوع گرانی‌های افسارگسیخته سیمان، فولاد و مصالح ساختمانی بحث شد و مجموعه اقداماتی که دولت برای ساماندهی این موارد انجام شد به نمایندگان ارائه شد و در این رابطه مجلس هم نقطه نظرات تکمیلی و اصلاحی داشت که مجموع آنها باید موجب تثبیت قیمت سیمان و فولاد در بازار شود.

سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: ورقه‌های فولادی در خودروسازی کاربرد دارد و میلگرد هم در ساخت خانه‌ها و سایر مصالحی که برای انبوه‌سازان با آن سر وکار دارند امیدواریم که بتوانیم بسته‌هایی که ابلاغ شده بتوانند موجب شود تا بازار از ثبات برخوردار شود.

مصوبات جلسه شب گذشته منجر به ثبات قیمت‌ها در بازار خواهد شد

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی نیز درباره جلسه شب گذشته درباره گرانی‌های اخیر سیمان و فولاد اظهارداشت: سیمان و فولاد دو مولفه بسیار اثرگذار در کارگاه‌های عمرانی سطح کشور از جمله مسکن است.

نیکزاد افزود: در هفته‌های اخیر متاسفانه قیمت سیمان و فولاد به حال خود رها شده بود و در این رابطه چند جلسه با حضور سرپرست وزارت صمت برگزار شد.

بیشتر بخوانید: رشد ۴۰۰ درصدی قیمت میلگرد و رشد ۲۰۰ درصدی قیمت سیمان در طی ۱۰ روز/ کمبود نداریم نظارت بر قیمت مصالح قوی نیست

وی عنوان کرد: بدون آنکه قصد دخالت در امور اجرایی داشته باشیم، با کار کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که سیمان تنی با ارزش افزوده و حمل به صورت فله‌ای نباید بیشتر از ۲۹۰ هزار تومان قیمت داشته باشد.

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت سیمان پاکتی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در کارخانه است اما برای مصرف کننده با احتساب ارزش افزوده و هزینه حمل ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تمام می‌شود که قرار شد سرپرست وزارت صمت با کمک دولت قیمت‌ها را کنترل کند.

نیکزاد بیان داشت: در موضوع ورق و میلگرد به علت اینکه قیمت آن در بازار بالا بود در جلسه‌ای که امروز دولت در این باره داشت به این نتیجه رسیدند که قیمت تمام شده هر کیلو ورق میلگرد باید بر مبنای قیمت جهانی و معادل ارز نیمایی محاسبه و به مصرف کننده عرضه شود که این عدد امروز قاعدتا با ارز نیمایی نباید هر کیلویی بیشتر از هشت هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

وی تصریح کرد: مصوبات جلسه شب گذشته منجر به ثبات قیمت‌ها در بازار خواهد شد ضمن اینکه دوباره کارگاه‌های عمرانی فعال می‌شوند که باعث می‌شود تا تاثیر زیادی بر قیمت تمام شده مسکن نداشته باشد.

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم با تلاش مسئولان وزارت صمت و کمک سایر اجزای دولت شاهد تثبیت قیمت فولاد، میلگرد و سیمان در بازار باشیم.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

*منتخب اخبار ساختمان را در سایت منتخب، مرجع اخبار مهندسی دنبال کنید*

بیشتر بخوانید:

واکنش سازندگان مسکن به دستور اخیر دولت و مجلس در نرخ گذاری فولاد: بی فایده است

مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان؛۶۰ درصد از قیمت تمام شده ساخت مسکن، مصالح ساختمانی است/ افزایش قیمت ساعتی برخی مصالح ساختمان


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی رسانه‌ای منتخب | خبری| مرجع اخبار نظام مهندسی| اخبار مهندسین