شما اینجا هستید
آخرین اخبار سایت » اصفهان وارد بحران شد/ به مردم تأکید کرده بودیم اما توجهی نکردند

به گزارش منتخب– مرجع اخبار مهندسی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، آرش نجیمی با اشاره به قرمز شدن وضعیت ۸ شهر استان اصفهان، اظهار داشت: اصفهان و شهرستان‌های چادگان، خوانسار، سمیرم، شهرضا، فریدونشهر و فلاورجان وارد وضعیت قرمز شیوع کرونا شدند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر تنها یک شهر سفید در استان داریم، گفت: شهرستان‌های تیران و کرون، خمینی‌شهر، شاهین‌شهر، فریدن، نائین، نجف‌آباد و نطنز نیز نارنجی و در مرحله هشدار هستند.

وی علت قرمز شدن وضعیت اصفهان را بی‌توجهی مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی دانست و افزود: پیش از این نیز در وضعیت نارنجی و هشدار شیوع کرونا بودیم و به همین خاطر به صورت مداوم به مردم اطلاع‌رسانی و تاکید به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک می‌کردیم، ولی متاسفانه مردم توجهی نکردند و آمار با شیب تندی افزایش یافت، تا اینکه در حال حاضر دقیقا وارد بحران شده‌ایم.

نجیمی تعداد کل بیماران کووید۱۹ بستری در استان به غیر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کاشان را ۸۶۳ نفر اعلام کرد و افزود: روزانه بیش از ۱۲۰ مورد ابتلای جدید در استان داریم، این درحالی است که متاسفانه موارد حاد آی سی یو نیز افزایش زیادی پیدا کرده و به ۱۷۱ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دو توصیه اصلی به مردم در شرایط کنونی را دوری از حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی عنوان کرد و گفت: جامعه حالت زندگی معمولی را دنبال می‌کند، درحالی که اصلا در شرایط نرمال نیستیم و در شرایط بحران هستیم، بنابراین تا زمانی که ویروس هست نباید زندگی معمولی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: تنها کاری که مردم باید در شرایط فعلی انجام دهند حضور حداقلی در اجتماعات و دوری از حضور هرگونه اجتماع غیرضروری است و همچنین استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز جدی گرفته شود تا بتوانیم میزان ابتلا به ویروس را کنترل کرده و دچار وضعیت بدتری نشویم.

انتهای پیام/

منبع: فارس اصفهان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی رسانه‌ای منتخب | خبری| مرجع اخبار نظام مهندسی| اخبار مهندسین