شما اینجا هستید
اخبار و رویدادهای کامپیوتر » گفتگو با مدیرعامل شرکت فاراد رایانه پرداز؛ دانش، تخصص و تعهد نیروی انسانی پشتوانه ماست

محمود رضا حمصیان یکی از باسابقه ترین مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای با ورود به دانشگاه همزمان کسب و کار فعلی خود را در حجم کوچک و تنها با فیلد برنامه نویسی آغاز نمود. مهندس حمصیان تاکید بر خلاقیت، نوآوری، ارج نهادن و حمایت از نیروهای مستعد و فعال را مهمترین اصل موفقیت کار خود می داند. عضویت در انجمن ها، شوراها، سازمانها و دیگر نهادها و حمایت هایی که ایشان در جهت رشد این صنعت داشته است ما را ترغیب به گفتگویی با ایشان نمود.

لطفا معرفی از شرکت فاراد داشته باشید

شرکت فاراد رایانه پرداز یک شرکت بازرگانی- خدماتی است که از دهه ۷۰ در حوزه مهندسی کامپیوتر وفناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند. در سال ۷۸ بعنوان یکی از اولین شرکت ها نرم افزارهای شرکت را در سازمان برنامه و بودجه ثبت کردیم و طبق این توافق جهت حمایت از مشتریان خود سورس های برنامه های تولید شده را در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گذاشته شد. ماموریت اصلی ما در فاراد ارائه محصولات و خدمات مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات به مشتریان است که پشتوانه اصلی ما در این راه دانش، تخصص و تعهد نیروی انسانی شرکت است در حال حاضر خدمات ما علاوه بر استان اصفهان و استان های همجوار شامل سایر استان های کشور نیز می باشد. ما در این شرکت در قبال توسعه و رشد بلند مدت و بازدهی مالی مناسب برای سهامداران نیز مسئول و متعهد هستیم.

شرکت شما در چه حوزه هایی فعالیت دارد

ما در حال حاضر در شش حوزه نظارت تصویری، سیستم های حرفه ای صوت و تصویر ، مدیریت ذخیره سازی تصاویر، زیرساخت های شبکه، بردهای هوشمند و حوزه حفاظت پیرامونی فعالیت داریم. بطورکلی می شودگفت که فعالیت اول ما در حوزه نظارت تصویری است و در حوزه زیرساخت های شبکه تخصصی، بیشتر به صورت پروژه های ملی فعالیت داریم در حوزه هوشمند سازی آموزشی یا همان سامانه مدیریت جلسات در بازار از ابتدا بعنوان یکی از شرکتهای مطرح شناخته شده ایم و در حوزه ذخیره سازی تصاویر نیز از تولید نیمه صنعتی مجموعه شرکت استفاده می نماییم.

در گذشته فعالیت های خیلی خوبی در زمینه هوشمند سازی مدارس انجام داده اید ولی بنظر می رسد در حال حاضر فعالیت در این حوزه ندارید

بله در گذشته کارهای بسیاری خوبی در این خصوص توسط این شرکت انجام شد که متاسفانه با تغییراتی که در بدنه آموزش و پرورش شکل گرفت اجرای این طرح متوقف شد حتی ما در این خصوص طرحی را با عنوان  مهندسی هوشمند سازی آموزشی به وزارتخانه ارایه کردیم که مورد موافقت هم قرار گرفت ولی در عمل حمایتی از آن نشد.

آیا مجموعه شما تا به امروز محصولی در حوزه سیستم های امنیتی و حفاظت های الکترونیکی تولید کرده است

بله مجموعه فاراد توانسته در حوزه ذخیره سازی تصاویر اقداماتی را انجام دهد که جزو تولیدات نیمه صنعتی محسوب میشود. در این محصول ما از تجهیزات رایج برای مدیریت ذخیره سازی تصاویر استفاده می کنیم،  ولی سناریویی که برای این فرایند استفاده شده است را توانستیم بومی سازی کنیم که خوشبختانه این محصول در بسیاری از مراکز دولتی و خصوصی از جمله شبکه بانکی و صنعتی کشور در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته است.

در خصوص صادرات خدمات فنی و مهندسی چه اقدامی داشته اید

ما در این مدت توانستیم تعدادی از محصول نیمه صنعتی شرکت را در کشورهای ایتالیا و عمان بفروش برسانیم در واقع محصول ما یک محصول سفارش مشتری است که باتوجه به تجربه بازاریابی بین المللی توانستیم اینکار را انجام دهیم.

وضعیت کسب و کار را در شرایط تحریم چطور ارزیابی میکنید و دارای نمایندگی از چه برندهایی هستید

در حال حاضر با برندهای معتبری همچون  AXIS،Vivotek ، Milesight، KDT، Tiandy و برند ایرانی ناظر  ارتباط دوطرفه بسیار قوی داریم. برد هوشمند را از کمپانی معتبر هیتاچی ژاپن به صورت انحصاری در اختیار داریم که با استقبال فراوان سازمان ها و همکاران کل کشور در حال استفاده می باشد.
 در خصوص وضعیت کسب و کار در شرایط تحریم شرکت ما یکی از آسیب دیدگان بزرگ است، قبل از تحریم از یکسری برندهای اروپایی در پروژه هایمان استفاده میکردیم که با ایجاد تحریم های ظالمانه امکان استفاده از آن برندها را دیگر در پروژه هایمان نداشتیم و از این نظر به شرکت آسیب های فراوانی وارد شد، در همین راستا حتی  قبل از دوران تحریم توانسته بودیم نمایندگی یکی از کمپانی های بسیار معتبر و معروف اروپایی را در کل منطقه خاورمیانه بدست آوریم که متاسفانه با ایجاد تحریم ها تمام سرمایه گذاری ما از بین رفت.
 

بعنوان یک عضو از سازمان نظام صنفی رایانه ای چه انتظاراتی دارید

سازمان نظام صنفی رایانه ای بعنوان بلندگوی خواسته های بخش خصوصی است و ما انتظار داریم موضوعات و مصوباتی که مطرح میشود به صورت کامل اجرا و عملیاتی گردد به طور مثال چند سال پیش مصوبه ای در سازمان نصر مطرح شد که شرکت های خصوصی نیروهای شرکت های رقیب را جذب نکند ولی شرکت ها بیشتر از ۲ سال این مصوبه را رعایت نکردند و رعایت از این مصوبه به فراموشی سپرده شد دیگر اینکه وقتی به تسهیلات ارایه شده توسط دولت نگاه میکنیم میبینیم که این تسهیلات بیشتر به  شرکت های نوپا، دانش بنیان و کسانی که در حوزه نرم افزار فعالیت دارند تعلق میگیرد ولی از شرکت های مثل ما که در حوزه پروژه فعالیت داریم و باعث بالارفتن تراکنش مالی در کشور می شویم کمتر حمایتی صورت می گیرد.   

در جهت پویاتر شدن سازمان چه پیشنهاداتی دارید

پیشنهاد بنده با توجه به زحمات کمیسیون های سازمان، اثر بخش شدن طرح ها است . کمیسیون ها می توانند با تمرکز بر روی یک موضوع واقعیت پذیر، نقش بسزایی در موفقیت سازمان داشته باشند و با طرح و اولویت بندی موضوعات در هیات مدیره کارهای اجرایی خوبی انجام شود تا تعداد قابل توجهی از اعضا از این طرح ها منفعت ببرند.

انتهای پیام/

منبع: سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان

جدیدترین اخبار نظام صنفی رایانه ای را در سایت منتخب دنبال کنید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجموعه فرهنگی رسانه‌ای منتخب | خبری| مرجع اخبار نظام مهندسی| اخبار مهندسین